"> استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر کامپیوتر ها از جمله تجهیزات الکترونیکی و پرکاربرد هستند
besmallah
021-86023253 021-86023287
021-77093752 021-77093755
یو پی اس برای کامپیوتر

استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر :کامپیوتر ها از جمله تجهیزات الکترونیکی و پرکاربرد هستند که همیشه و در همه جا مورد استفاده قرار میگیرند. ذخیره، بازیابی و تولید اطلاعات از کارکردهای اصلی سیستم های کامپیوتری بوده و در این میان با ارزشترین کالای این تکنولوژی ، اطلاعات می باشد.

از عوامل غیر طبیعی که اطلاعات را مورد تهدید قرار میدهد نوسانات و مشکلات برق شهری از قبیل قطعی برق می باشد که مثلا با قطع ناگهانی برق انبوهی از اطلاعات جاری روی صفحه مانیتور از بین برود و یا بر اثر نوسان غیره منتظره برق کل سیستم کامپیوتر از کار بیفتد. و چندین مشکل جبران ناپذیر دیگر می تواند با مشکلات برق شهری بوجود آید.

حفاظت از کامپیوتر با یو پی اس

جهت حفاظت از کامپیوتر در برابر نوسانات و ولتاژهای نامتعارف و ناگهانی برق شهری، میتوان از دستگاه یو پی اس استفاده کرد. دستگاه ups بواسطه ی مدارهای مختلفی که در ان تعبیه شده می تواند اثرات نامطلوب برق شهری را کاهش داده و در برخی موارد بطور کل از بین ببرد و برقی صاف و نرمال را به مصرف کننده برساند.

همچنین دستگاه یو پی اس را با عنوان سیستم برق اضطراری می شناسند که برق مصرف کننده را هنگام قطعی برق تامین میکند. ups بواسظه ی باتری یو پی اس می تواند انرژی برق را در خود ذخیره کرده و هنگام قطعی برق، برق اضطراری را وارد مدار کند و مصرف کننده (کامپیوتر) بدون هیچ اختلالی به کار خود ادامه دهد.استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر

نصب یو پی اس برای کامپیوتر

در واقع در کامپیوتر دستگاه یوپی اس ما بین کامپیوتر و برق شهری قرار میگیرد و هنگام قطعی برق بواسطه باتری یو پی اس های تعبیه شده در ups، برق کامپیوتر تامین میشود و از کامیوتر در برابر نوسانات و مشکلات برق شهری محافظت میشود.

استفاده از یو پی اس برای کامپیوتر
4 (80%) 1 vote