"> یو پی اس سیستم تامین برق بدون وقفه یو پی اس یا سیستم تامین برق اضطراری با عنوان سیستم تامین
besmallah
021-86023253 021-86023287
021-77093752 021-77093755
یو پی اس سیستم تامین برق بدون وقفه

یو پی اس یا سیستم تامین برق اضطراری با عنوان سیستم تامین برق بدون وقفه شناخته می شود . واژه UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معنی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. این دستگاه کاربردی و ارزشمند می تواند در همه جا کاربرد داشته باشد.

دستگاه یو پی اس چیست؟

می توان گفت هرجا که وسایل و نجهیزات برقی باشد دستگاه یو پی اس هم می تواند باشد. دستگاه UPS علاوه بر تامین برق تجهیزات متصله، مشکلات اساسی برق شهری از جمله نوسانات برق را رفع و برقی صاف را به خروجی می دهد ، با این وصف یوپی اس از تجهیزات متصله به در برابر مشکلات برق محافظت میکند.

انواع یو پی اس از نظر تکنولوژی ساخت:

UPS های آنلاین : این نوع تکنولوژی از UPS ها به محض قطعی برق بدون هیچ وقفه ای برق را وارد مدار میکند طوری که تجهیزات متصله بدون قطعی به کار خود ادامه می دهند.
UPS های آفلاین : این نوع تکنولوژی از یوپی اس ها در حالت عادی متصل به برق شهری هستند و از برق شهری استفاده می‌کنند اما به محض قطع برق، دستگاه UPS وارد مدار شده و برق مورد نیاز مصرف کننده ها را از طریق باتری یو پی اس ها تامین میکند.  یو پی اس سیستم تامین برق بدون وقفه
این نوع UPS ها از مصرف کننده در برابر ولتاژهای بالا و پایین و شارژ باتری ها محافظت میکند و به هنگام قطع برق و به عنوان منابع جایگزین فعال می‌شوند به همین علت به آن‌ها یوپی‌ اس با عملکرد برخط نیز می‌گویند.

UPS های لاین اینتر اکتیو : UPS های لاین‌اینتراکتیو در شرایط عادی ولتاژ خروجی را به وسیلهٔ یک ترانسفورماتور تثبیت میکنند و دارای خروجی سینوسی می باشند. بازده این یوپی اس‌ ها نسبت به UPS های آنلاین کمنر و نسبت به آفلاین بطور قابل ملاحضه ای بیشتر می باشد و مصرف داخلی انها بسته به انواع ان بین پنج تا ده برابر سایر مدلهاست.

شرکت تکا انرژی در این راستا یو پی اس epe آلمان را برای مصارف مختلف با 2 سال گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه میکند. از جمله کاربرد ups های epe می توان موارد زیر را نام برد:
سیستم های حساس امنیتی، تجهیزات حساس بیمارستانی،آزمایشگاهی، لوازم پزشکی، مراکز داده و سیستم های کامپیوتری ، پتروشیمی و پلایشگاههای نفت و گاز و …
همچنین شرکت تکا انرِژی یو پی اس استارپلاس تایوان را مناسب برای دستگاههای ATM، دوربین های مداربسته، درب اتوماتیک و … با 2 سال گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه میکند.
و یوپی اس APC را با 3 سال گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه میکند

یو پی اس سیستم تامین برق بدون وقفه
3.1 (62.7%) 37 votes